top of page
sticker layers with transfer band

Satin almış olduğunuz Mr.Sticker 3 katmandan oluşmaktadır.

  1. Taşıma Bandı

  2. Sticker/ Etiket

  3. Yapışkan Koruyucu Kağıt

1. Adım
cleaning

Uygulama yapacağınız yüzeyi su ile temizlemeniz ve uygulama yapmadan önce iyice kurulamanız gerekmektedir.

 

Uygulama yüzeyini temizlerken kullandığınız bez temiz olmalıdır, şayet bu bez daha önceden yağlı bir yüzeyi temizlemekte kullanılmış, ya da aracınızı/yüzeyi parlatmak için cila vb. için kullanılmış ise başka bez kullanınız; aksi takdirde etiketiniz yüzeye tutunamayacaktır. Yüzeyi temizlerken yüzey temizleme kimyasalları (camsil vb.) kullanmamalısınız; bu tür solventlerin kalıntıları da etiketinizin yüzeye tutunmasını etkileyebilir. 

removing the backing paper
2. Adım

En üstte yer alan hafif pütürlü bir yüzeye sahip taşıma bandını, sticker/ etiket üzerinde kalacak şekilde alttaki beyaz kağıttan ayırın (Yapışkan koruyucu kağıdı uygulama işlemi bitene kadar saklamanızda fayda var).

Bazı durumlarda etiket taşıma bandı ile gelmeyebilir (beyaz kağıtta kalır). Böyle durumlarda taşıma bandını geri kapatıp, üzerine hafifçe bastırdıktan sonra tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Etiket hala taşıma bandına gelmiyor ise, etiketi parmağınız ile beyaz kağıttan hafifçe kaldırarak taşıma banında yapışmasına yardımcı olmalısınız. 

3. Adım
applying sticker using a credit card

Taşıma bandına aldığınız etiketi uygulayacağınız alana temas ettirmeden hizaladıktan sonra, bir​ köşesinden başlayarak yapıştırmaya başlayın. Uygulama işlemi sırasında etiketiniz ile birlikte transfer bandı da yüzeye yapışacaktır. Yapıştırdığınız yüzeyin üzerinden parmağınız ya da kredi kartı vb. bir araç yardımı ile hafifçe bastırarak geçiniz. 

Etiketinizin ölçülerine bağlı olmak ile birlikte, yapıştırma işlemini içeride kabarcık bırakmadan daha rahat uygulayabilmek için stickerı önce bir köşesinden yüzeye yapıştırın. Sonra, kalan kısımları diğer köşeye doğru yavaş yavaş; üzerinden parmak ya da kredi kartı yardımı ile bastırarak geçin. Kredi kartının sivri kısmını, üzerine bez parçası sararak yumuşatmanız gerekebilir. 

4. Adım
removing transfer band

Yüzeyde duran etiketinizin üzerinden taşıma bandını (bir köşesinden tutarak) kaldırın. Bu işlemi yavaş yapmaya özen gösterin, aksi takdirde özellikle detaylı kesime sahip etiketlerinizde yırtılmaya yol açabilirsiniz. 

Taşıma bandını kaldırırken yüzeye paralel çekmenizde fayda var. Bazı durumlarda etiketiniz yüzeye tam yapışmamış, taşıma bandında kalmış olabilir. Bu durum ya 3. adımda etiketi yapıştırırken transfer bandının üzerinden yeterince bastırmadığınızdan, yüzeyin tam olarak temizlenememiş olmasından (yüzeyde yağ, toz vb. kalmış olabilir), ya da yüzeyin etiket yapıştırmaya uygun olmadığından kaynaklanıyor olabilir. Önce taşıma bandını etiketiniz ile beraber geri kapatarak 3. adımı biraz daha bastırarak tekrar uygulayınız. Şayet etiket hala yüzeye yapışmamış ve taşıma bandı ile beraber geliyor ise, etiketin taşıma bandından yüzeye yapışmasını manipüle etmeniz gerekmektedir. Bu durum için transfer bandını yavaşça yere paralel çekerken, etiketinizin de geldiği noktada etiketi parmağınız yardımı ile taşıma bandından kurtarıp yüzeye yapışmasını sağlamalısınız. Parmağınızı etiketin üzerinde tutarkan bir yandan da yavaşça taşıma bandını çekebilirsiniz. Bu yöntem, etiket yapıştırmaya müsayet olmayan yüzeylerde de kullanılabilir. Belki etiketin yüzeye yapışmasını manipüle edebilirsiniz ancak; etiketinizin yüzeydeki tutunma dayanıklılığı düşük olacağından, dış etkenlerden etkilenip yüzeyden çıkabilir.

DİKKAT !!!

Uygulama esnasında yaptığınız hataların telafisi olabilir. Aşağıdaki butona tıklayarak uygulama hataları bölümüne bakabilirsiniz.

uygulama hataları
bottom of page